Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
 
 

 

Klausimai-atsakymai
2018-05-12
Laba diena. Gyvenu Žemaičių Kalvarijoje, auginu dvi dukras, kurios lanko M. Valančiaus gimnaziją. Šiuo metu yra patvirtintas projektas perkelti lopšelį-darželį į mokyklos patalpas. Dauguma tėvelių esam pasipiktinę tokiu spendimu, tad noriu paklausti ką mums toliau daryti: ar rinkti parašus, ar kreiptis į televiziją pagalbos, ar į vyriausybę? Visi suprantam, kad darželį renovuot būtų pigiau ir mokykla nenukentėtų.
Ačiū.

Dėkojame, kad domitės ir rūpinatės savo miestelio reikalais. Informuojame, jog Plungės rajono savivaldybės taryba yra pritarusi darželį perkelti į gimnazijos patalpas. Šiais metais LR švietimo ir mokslo ministerija yra skyrusi lėšų darželio patalpoms pritaikyti gimnazijos patalpose. Lėšos skirtos, norint padėti Savivaldybei išspręsti žemiau išvardytas problemas.  

1. Plungės rajonas, kaip ir visa Lietuva, yra paveikta emigracijos procesų, todėl jaučiamas gyventojų, tarp jų ir mokinių, skaičiaus mažėjimas. Gimnazijoje dar 2002 metais mokėsi daugiau nei 440 moksleivių, o šiuo metu – vos virš 200. Mažėjant vaikų skaičiui, mažėja ir skiriamos lėšos iš valstybės biudžeto darželiams ir mokykloms.

2. Žemaičių Kalvarijos darželio pastatas yra avarinės būklės, darželyje esantys vaikai žiemos metu ugdomi šaltose patalpose. Renovuoti darželio pastatą būtų kelis kartus brangiau, nei darželio grupes perkelti į gimnaziją ir ten sutvarkyti grupes bei įrengti pagal dabartinius reikalavimus ir erdves padaryti šiuolaikiškas. Ankstesniais metais buvo siekiama gauti lėšų darželio pastato renovacijai, bet renovacijos kaštai būtų siekę daugiau nei 1 mln. Eur. Ministerija tokių lėšų negalėjo skirti, o Savivaldybės biudžetui tokia suma būtų didžiulis iššūkis. Džiaugiamės, jog šiemet LR švietimo ir mokslo ministerija skyrė 400 tūkst. Eur darželio patalpoms įrengti, ir bus galima sudaryti tinkamas sąlygas vaikų ugdymui.

Atsižvelgiant į tai, jog vaikų skaičius nėra didelis nei gimnazijoje, nei darželyje, toks sprendimas yra logiškiausias, norint užtikrinti optimalų švietimo įstaigų tinklą, ką dažnai pažymi ir valstybinės institucijos (LR švietimo ir mokslo ministerija, Valstybės kontrolė ir pan.).

Norime nuraminti, mokykla nenukentės. Lietuvoje yra daugiau tokių pavyzdžių, kai mažesnių mietelių mokyklose yra ugdomi ir priešmokyklinio bei ikimokyklinio amžiaus vaikai. Didžiuosiuose miestuose taip pat yra nemažai mokyklų, kurių patalpose veikia ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės. Žiūrint į ateities perspektyvą, tai tik padės užtikrinti, kad Žemaičių Kalvarijos miestelyje būtų teikiamos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo paslaugos, o dalį sutaupytų lėšų, kurios buvo skirtos darželio pastato remontui, šildymo kaštams padengti, ateityje bus galima skirti gimnazijos veiklai, patalpų atnaujinimui, edukacinių erdvių įrengimui ir pan. Viskas priklausys nuo gimnazijos bendruomenės noro ir požiūrio į ugdymo paslaugų teikimą vienoje įstaigoje. Visada savo pastebėjimus ir argumentus apie ugdymo planavimą ir organizavimą galite pateikti gimnazijos administracijai, kuri tikrai atsižvelgs į Jūsų pasiūlymus.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių įrengimo klausimai yra derinami su gimnazijos bendruomene bei darželio auklėtinių tėvais. Vyko keletas susitikimų, kuriuose buvo pristatyti projektai, kaip turėtų atrodyti naujos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo patalpos.

Norime palinkėti daugiau optimizmo ir tikrai nelikti nuošalyje vykstant šiems procesams.

 

Gintautas Rimeikis,
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas
(8 448) 731 55, gintautas.rimeikis@plunge.lt

 


2018-05-18Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS