Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
 
 

 

Klausimai-atsakymai
2019-04-25
Plungės rajono savivaldybės taryba vasario 7 dieną priėmė sprendimą Nr. T1-8, pagal kurį buvo paskirstytas biudžetas darželiams ir priskirtas skaičius grupių, kurios vykdys veiklą vasaros metu. Taip pat administracijos direktoriaus įsakymu kovo 29 dieną Nr. D-270 reglamentuota, kuriems vaikams bus galima teikti papildomas ugdymo paslaugas, tiksliau kokie prioritetai taikomi sudarant sąrašus. Šiuo metu darželyje „Saulutė" tiek liepos, tiek rugpjūčio mėnesiais pirminės apklausos duomenimis buvo surinkta per 100 prašymų. Darželiui priskirtų grupių skaičius gali „aptarnauti" tik pusę išreiškusių norą. Pagal sudarytus kriterijus mano dukra nepatektų į prioritetinius, nes aš, mama, esu vaiko priežiūros atostogose.
Jeigu nebūčiau vaiko priežiūros atostogose, o būčiau netekusi darbo ir šiuo metu jo ieškočiau, sudarant sąrašus laisvas vietas pilnai užpildytų vaikučiai, kurių abu tėveliai šiuo metu dirba. Tokiu atveju pati savivaldybė man trukdytų susirasti darbą, nes jį susiradus neturėčiau kur palikti vaiko.
Dėl kokių priežasčių vienų šeimų vaikai yra labiau vertesni nei kitų lankyti darželį? Pamąstykite ir apie vaikučius, kurie turi draugų ir su mielu noru lanko darželį kiekvieną rytą. Jeigu nutiktų taip jog visi 100 pateiktų prašymų būtų tokie, jog abu tėvai dirba, kaip darželis turėtų priimti sprendimus, pagal jūsų pateiktas gaires? Kodėl savivaldybė savo nutarimu ir įsakymu leidžia sau pažeisti lygių galimybių įstatymą, o į nepalankią situaciją (priimti sprendimą ir sudaryti sąrašus) pastato darželių administracijas? Man tai tiesiog panašu į prastą savo (savivaldybės) darbo atlikimą...

Atsižvelgdami į Jūsų laiške išdėstytas mintis, norime paaiškinti, kad Plungės rajono savivaldybės tarybos 2019 m. vasario 7 d. sprendimas Nr. T1-8 buvo priimtas, jog būtų sudarytos sąlygos vesti vaikus į darželius tėvams, kurie tikrai negali prižiūrėti savo vaikų vasaros metu, nes tuo metu dirba ar dėl kitų svarbių priežasčių negali užtikrinti vaikui saugios aplinkos. Jokie įstatymai neįpareigoja savivaldybių tarybų priimti tokių sprendimų. Savivaldybės taryba, geranoriškai siekdama padėti tėvams, kurie tikrai neturi galimybių prižiūrėti savo vaikų, sudaro vaikų priežiūros sąlygas vasaros metu ir skiria papildomą finansavimą, kad dirbtų darželiai. Jūsų laiške išdėstyti pamąstymai neatspindi realios tiesos, nes jeigu yra svarbių priežasčių, dėl kurių tėvai negali prižiūrėti vaikų, darželių administracijos gali priimti atitinkamus sprendimus, kad būtų sudarytos sąlygos vaikams lankyti darželius.

Primename, kad pedagogams įstatymų numatyta tvarka kasmet suteikiamos 2 mėnesių atostogos. Taigi, ir pedagogai turi atostogauti.

Darželių auklėtojų trūksta visoje Lietuvoje. Kiekvieną vasarą darželių administracijos susiduria su problema, kad nėra kam dirbti, todėl  pedagogų prašoma geranoriškai atvykti trumpam padirbėti ir užtikrinti vaikų saugumą. Be to, atostogos reikalingos ne tik pedagogams, bet ir vaikams. Specialistai rekomenduoja tėvams, esant galimybėms, daugiau laiko pabūti su savo vaikais, nes tai pagerina vaikų savijautą ir jų bei tėvų tarpusavio ryšius.

Kaip minėta, jei tėvai nurodo tikrai argumentuotas ir svarbias priežastis, kodėl negali užtikrinti vaiko priežiūros vasaros metu, vaikas bus priimtas į darželį. Jei Jūsų norimame darželyje nebūtų laisvų vietų, siūlome kreiptis į kitą darželį, kuriame yra laisvų vietų, ir Jūsų vaiko priežiūra bus užtikrinta.

 

Gintautas Rimeikis,
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas,
gintautas.rimeikis@plunge.lt; (8 448) 73 155, 8 625 39 465
 
 

2019-04-29

 

 

 

Atgal
 

 

  

 

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS